Kredyt gotówkowy online?

Współczesne czasy umożliwiają załatwienie wielu spraw przez internet, czyli bez wychodzenia z domu. W takich przypadkach nie ma potrzeby stania w kolejce, czekania na swoją kolej czy oczekiwania na decyzję. Wszystko zależy od możliwości banku, w którym staramy się o kredyt. Takie możliwości bez problemu sprawdzimy online.

Jakie dokumenty konieczne do uzyskania kredytu online?

Bank, który w swojej ofercie udostępnił możliwość starania się o kredyt przez internet także będzie miał wymagania co do pewnych dokumentów. Możliwe nawet, że konieczny będzie skan zaświadczenia o dochodach lub wyciągu z rachunku bankowego, na który wpływa comiesięczne wynagrodzenie. Wszystkie wymagania wskazuje praktyka danego podmiotu udzielającego kredyt online.

Niestety nie każdy podmiot jest w stanie zapewnić całości procesu starania się o kredyt tylko poprzez internet. Niestety problemy pojawiają się przy weryfikacji danych klienta, potwierdzaniu umowy czy szybkości wypłaty środków. Oczywiście łatwiej jest, gdy ma się konto w banku, w którym stara się o kredyt. Co do umowy to zazwyczaj podpisuje się ją poprzez kuriera albo przez wpłatę tzw. przelewu weryfikacyjnego(na niewielką kwotę). Można także potwierdzić swoje dochody skanem wyciągu bankowego lub bank dokona weryfikacji poprzez ogólnodostępne bazy danych o konsumentach.

Wzięcie kredytu przez internet nie będzie większym problemem dla stałego i wiarygodnego klienta banku. Bank ma w takim przypadku dostęp do długiej historii dochodów i poprzednich zobowiązań finansowych. Pozwala to na szybkie rozpatrzenie wniosku o kredyt, a w przypadku pozytywnej decyzji błyskawiczny przelew. Natomiast samo podpisanie wszelkich dokumentów może nastąpić zdalnie lub poprzez kuriera. Tymczasem nowy klient to nowe wyzwanie, czyli ocena zdolności kredytowej oraz zdalne uwierzytelnienie umowy. Jak temu podołać? Jednym z rozwiązań jest weryfikowanie tożsamości nowych klientów za pomocą przelewu na niewielką kwotę z innego banku, co pozwala na zdalne sfinalizowanie umowy kredytowej. Niektóre banki bez względu na status klienta są w stanie udzielić kredytu całkowicie zdalnie(dzięki nowoczesnej technologii), z kolei w innych przechodzimy taką samą procedurę jak w okienku.

Leave a reply