Kredyt gotówkowy dla seniora

Emeryt ze stałym dochodem

Jak wynika z danych statystycznych, sporą część rynku finansowego w kontekście kredytów gotówkowych tworzą seniorzy. Banki i instytucje finansowe także dla nich przygotowują specjalne oferty. Emeryci i renciści to grupa osób, która w posiada stały dochód, którego płatnikiem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W razie problemów ze spłatami, także i część takiego dochodu może zostać zajęta. W tym oto kontekście, osoby starsze sa w miarę atrakcyjnym klientem dla pożyczkodawców, zobacz korzystne oferty na http://www.kredytowepromocje.pl/.

Kto jest rzeczywistym beneficjentem?

Sytuacja materialna osób starszych w Polsce nie należy do najlepszych, np. w porównaniu z kondycją materialną równolatków zza zachodniej granicy, dlatego też wiele osób decyduje się na doraźną pomoc kredytową w trudnym okresie, np. przed świętami. Nie ulega jednak wątpliwości, iż osoby starsze często są figurantami na umowach kredytowych. W wielu przypadkach pożyczka potrzebna jest dziecku lub np. wnukowi emeryta. Faktyczny odbiorca kredytu posiada już zadłużenie lub legitymuje się niechlubnymi zapisami w biurze informacji kredytowej. W takiej sytuacji często prosi się babcię lub dziadka o zaciągnięcie kredytu gotówkowego lub przynajmniej w przypadku niskich dochodów kandydata do kredytu, o współkredytowanie. Banki i instytucje parabankowe często przystają na tego typu figurantów, gdyż jak już wspomniano mają do czynienia z osobami, które posiadają stały dochód, który w dodatku jest łatwy do ściągnięcia od samego płatnika, rzecz jasna, w sytuacji gdy kredytobiorca zacznie spóźniać się ze spłatą rat kredytowych.

Spoty reklamowe dla seniorów

Maketingowcy do świadomości potencjalnych klientów coraz częściej przemycają treści, które wskazują, iż życie na kredyt jest zupełnie normalne i naturalne, daje wiele korzyści. Coraz częściej bohaterami tych reklam są osoby starsze. Nic dziwnego, jest to grupa, która do niedawna była niedoceniana, ale w ostatnim czasie przekonano się, iż jest to sektor konsumencki, który może dać bardzo dużo korzyści pożyczkodawcy. Kredyty gotówkowe dla seniorów to obecnie bardzo powszechne oferty, jednak różnią się one od innych kredytów gotówkowych jedynie samą nazwą, gdyż warunki kredytowania nie są w tym przypadku ani znacząco lepsze ani gorsze.

Leave a reply