Lokata długoterminowa, czy krótkoterminowa?

Większość inwestorów indywidualnych posiada krótkoterminowe lub długoterminowe strategie oszczędnościowo – inwestycyjne. Warto jednak przemyśleć kluczowe różnice pomiędzy lokatami krótko i długoterminowymi, aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał w budowaniu niezależności ekonomicznej. W artykule zobaczysz, w jaki sposób najlepiej rozdzielić kapitał pomiędzy różne instrumenty oszczędnościowe, a także efektywnie podejdziesz do tworzenia średnioterminowych planów oszczędnościowych.

Read More

Konsolidacja kredytów gotówkowych – perspektywy

Jedną z najpopularniejszych, a także skutecznych technik restrukturyzacji zadłużenia jest konsolidacja. Niestety wielu kredytobiorców nie ma świadomości, w jaki sposób konsolidacja kredytów gotówkowych działa w praktyce. Łatwo też popełnić błędy wykluczające ze scalenia pożyczek. Dlaczego? O tym kilka słów w poniższym artykule.

Read More

Kredyt gotówkowy 1 000 złotych na 12 miesięcy.

Jedną z lepszych ofert kredytu gotówkowego przygotował Bank Pekao. Decydując się tutaj na kredyt w wysokości 1 000 złotych z okresem kredytowania wynoszący 12 miesięcy, bank wyliczy nam raty miesięczne po 95 złotych. Tym samym kredyt ten będzie nas kosztował łącznie 140 złotych. W ramach tej oferty dostępne kwoty kredytu to minimum 1 000 złotych, zaś maksymalnie można pożyczyć 150 000 złotych. Okres kredytowania wynosi od minimum 12 miesięcy do maksymalnie 84 miesięcy. Oprocentowanie na jakie możemy liczyć w ramach tej oferty wynosi od 9 do 10% w skali roku, zaś prowizja za udzielenie zobowiązania wynosi od 4 do 6%. Opłata przygotowawcza w ramach kredytu gotówkowego w Banku Pekao nie jest pobierana. W większości przypadków ubezpieczenie zobowiązania jest wymagane. Rachunek do spłaty kredytu będzie nam potrzebny, ale jest on zupełnie darmowy. Za wcześniejszą spłatę naszego zobowiązania również będziemy musieli zapłacić. Stanowi ono 2,5%, ale nie mniej niż kwota 50 złotych. Za zmianę w harmonogramach spłat również trzeba płacić i opłata ta wynosi 25 złotych. Tytułem prolongaty kredytu gotówkowego w Banku Pekao przyjdzie nam zapłacić od 1,5% do 2,5%, ale kwota ta minimum wyniesie nas 100 złotych. Monit każdym razem będzie nas kosztował dodatkowe 25 złotych, te i podobne oferty znajdziesz na portalbankowy.info.

Read More